Farby wewnętrzne i podkłady

Oferta farb wewnętrznych akrylowych lateksowych oraz farb podkładowych stabilizujących powierzchnie.

Farba podkładowa wewnętrzna PVA serii Professional 8-8780

Podkład wenwnętrzny pod farbę nawierzchniową serii Professional do stosowania na nowe ściany oraz uprzednio malowane farbami. Professional 8780 to profesjonalna farba na bazie specjalnie dobranych żywic akrylowo-lateksowych i kopolimerów winylowych do gruntowania pomieszczeń wewnętrznych. Posiada znakomite właściwości kryjące oraz wypełniające, zatrzymuje chłonność podłoża, stanowi idealny podkład pod farby lateksowe, alkidowe a także epoksydowe. Nadaje się na powierzchnie ścian gipsowo-kartonowych, tynków, gładzi gipsowych, murów, betonu. Jest łatwa w użyciu (m. in. bardzo gładko się rozprowadza, nie kapie i nie rozpryskuje się), silnie kryje, szybko wysycha, posiada bardzo słaby zapach a szczególny odcień bieli pozwala uniknąć niedociągnięcia i niedomalowania farbami nawierzchniowymi. Daje jednolite i gładkie powierzchnie. Sprawia, że powierzchnie stają się spójne i stanowią doskonałą przyczepność z farbami nawierzchniowymi.

Charakterystyka
wewnątrz
30 min. do dotyku 2-4 godz. do ponownego malowania
Kalkulator powierzchni:
Długość ściany
m
Wysokość ściany
m
Szerokość ściany
m
Oblicz

m2:
Ilośc litrów:
Ilość Galonów:
Farby na:
Razem:
Uwaga ! Wyliczane wartości są średnim przybliżeniem ilości farby potrzebnej do pomalowania zadanej powierzchni farbą białą lub kolorem z gotowej palety na ustabilizowanym podłożu. Przy kolorach barwionych indywidualnie doliczany jest koszt pigmentu zużytego do otrzymania danego odcieniu.

Farbę podkładową możemy stosować na ściany gipsowo-kartonowe, tynki, gładzie gipsowe, mury, betony itp.

Kolory: biały

Czas schnięcia: 30 min. do dotyku 2-4 godz. do ponownego malowania

Opakowania: 0,95l; 3,78l;18,9l

Połysk: matowy

Wydajność: ok. 14 m2 z litra wzależności od porowatości i struktury powierzchni

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej

Spoiwo: żywice akrylowo-lateksowe

Rozcieńczalnik: woda

Atest Higieniczny PZH Majic Professional

Powierzchnia musi być czysta, sucha, wolna od pleśni i tłustych zanieczyszczeń. Należy usunąć luźną farbę. Wyszpachlować szczeliny i pęknięcia. Przeszlifować krawędzie i błyszczące powierzchnie. Pleśń należy całkowicie usunąć odpowiednim preparatem lub roztworem z wody i domowego wybielacza (3:1). Zacieki z wody, rdzy, plamy z dymu, atramentu, kredek itp. najlepiej zamalować farbą Majic Stain Blocker przed położeniem farby nawierzchniowej.

Podkład przed malowaniem należy dokładnie wymieszać. Nakładać pędzlem, wałkiem, padem lub natryskowo. Aby ułatwić sobie malowanie należy najpierw pomalować pędzlem powierzchnie wokół okien, drzwi i w narożnikach. Nabierać na wałek tylko tyle farby aby można było wymalować powierzchnię ok. 1 m² na raz (bez powtórnego zamaczania wałka). Stosując malowanie natryskowe bezpowietrzne końcówka dyszy powinna wynosić .018 przy 1500 do 2000 psi. Nie należy rozciągać malowania na zbyt dalekie odległości. Temperatura powierzchni i powietrza musi wynosić min. 10°C. 

Opinie o produkcie
  1. Rafał

    Produkt najwyższej jakości i godny polecenia.
    Zastosowanie PVA pozwala na uzyskanie jednolitej powłoki.

Dodaj swoją opinię
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również inne produkty