Porady malarskie

Złe przygotowanie powierzchni podczas zastosowania farby Diamondhard Acrylic Enamel

Jak to powinno wyglądać?

  •                Każda powierzchnia którą chcemy pomalować specjalistyczną farbą Diamondhard Acrylic Enamel czy to plastik, szkło, pcv, glazura, terakota, laminaty, drewno, grzejniki, czy też inna powierzchnia, powinna być bardzo dobrze umyta i odtłuszczona wodą z detergentem nie zawierającym i nie pozostawiającym balsamów. W razie mocniejszych zabrudzeń na samym początku, powierzchnię możemy umyć dobrym rozpuszczalnikiem (np. White Spirit), po tej czynności, jeszcze raz dokładnie myjemy całą powierzchnię wodą z detergentem nie pozostawiającym balsamów a następnie spłukujemy samą wodą (najlepiej demineralizowaną) i czekamy do wyschnięcia.
  • Kolejnym krokiem jest nałożenie farby podkładowej 8-1546 na el. niekorodujące lub 8-1547 na el. korodujące. Podkład można nakładać za pomocą wałka, pędzla bądź natryskowo. Farbę podkładową nakładamy 1x.
  • Po 12h nakładamy pierwszą warstwę farby nawierzchniowej w gotowym kolorze lub indywidualnym z mieszalnika. Tę czynność również możemy wykonywać za pomocą wałka (polecamy gąbkowy Pro Foam RR308), pędzla (Silver Tip skośny) bądź też natryskowo ( podczas malowania natryskowego, farbę można rozcieńczyć z wodą demineralizowaną do 10%). Po 8 h od zakończenia nakładania pierwszej warstwy nakładamy drugą warstwę i po tej czynności czekamy do całkowietego wyschnięcia i pełnego utwardzenia farby które trwa 30 dni. W zależności od koloru, może istnieć konieczność nałożenia 3 warstwy.
  • Przed każdym malowaniem należy zastosować się do porad, wskazówek oraz opisów umieszczonych na stronie oraz opisów na etykiecie puszki, gdyż w innym przypadku reklamacje nie będą uwzględniane.

 

Jak to  wygląda?

Po lewej stornie na dobrze przygotowaną (oczyszczoną) powierzchnię (gres), została nałożona 1 warstwa farby podkładowej 8-1546 Diamondhard Acrylic Enamel.

Po prawej stronie na suchą warstwę podkładu 8-1546, została nałożona 1 warstwa farby nawierzchniowej w kolorze 8-1509 Diamondhard Acrylic Enamel, po 12h została nałożona druga warstwa farby 8-1509 z dodanym komponentem ( w tym przypadku był to srebrny brokat). Warstwy były nakładane wałeczkiem z czarnej gąbki (Pro Foam RR308)

2 w 1

Poniżej przedstawiamy 2  przykłady złego przygotowania powierzchni według nacięciowego testu przyczepności powłoki

1

 Zwykłe przetarcie płytki przed malowaniem

po przetarciu

2

 Złe odtłuszczenie powierzchni malowanej

Bez umycia płytka

3

Dobrze odtłuszczona i umyta powierzchnia malowana

po dokładnym umyciu


Złe odstępy czasowe podczas nakładania dwóch lub więcej warstw farby Diamondhard Acrylic Enamel w Spray’u

          Podczas malowania farbą Diamondhard Acrylic Enamel w Spray’u, powinniśmy na samym początku powierzchnię malowaną dokładnie umyć i odtłuścić wodą z detergentem nie zawierającym i nie pozostawiającym balsamów, następnie spłukać wodą (najlepiej demineralizowaną).

Kolejnym krokiem jest nałożenie farby podkładowej 8-1546 na el. niekorodujące lub 8-1547 na el. korodujące. Farbę podkładową nakładamy 1x.

Po 8h od zakończenia malowania powierzchni, farbą podkładową 8-1546 lub 8-1547, nakładamy pierwszą warstwę farby nawierzchniowej Diamondhard Acrylic Enamel w jednym z gotowych kolorów w spray’u. W przeciągu 3 – 4h od zakończenia nakładania pierwszej warstwy (nie dłużej!) nakładamy drugą warstwę farby nawierzchniowej w gotowym kolorze i czekamy aż warstwa nałożona na malowany element wyschnie. Pełne utwardzenie farby wynosi ok 30 dni.

Jeśli zdarzy się że od nałożenia pierwszej warstwy farby nawierzchniowej Diamondhard Acrylic Enamel w gotowym kolorze w spray’u, miną więcej niż 4h, nie nakładamy drugiej warstwy! Czekamy do pełnego utwardzenia się farby (czyli odczekujemy okres w którym farba osiąga pełne parametry) i dopiero po tym czasie nakładamy drugą warstwę. Reklamacje z takim efektem, automatycznie nie będą uwzględniane.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia, na których widać jak powinno to wyglądać, oraz jak nie powinno.

1

Zastosowanie złego odstępu czasowego między pierwszą a drugą warstwą farby nawierzchniowej Diamondhard Acrylic Enamel w spray’u 

złe czerwona płytka

2

Zastosowanie odpowiedniego odstępu czasowego, który między pierwszą a drugą nakładaną warstwą farby nawierzchniowej Diamondhard Acrylic Enamel w spray’u nie przekroczył 4h.

płytka dobra czerwona

Zobacz również inne produkty