Farba podkładowa serii Professional to profesjonalna farba elewacyjna pod farbę nawierzchniową. Nadaje się do pokrywania takich powierzchni jak: drewno, tynk, cegły. Jej użycie jest konieczne, byśmy mogli cieszyć się trwałym i estetycznym wyglądem elewacji naszego domu czy ogrodzenia – bez pęknięć i łuszczących elementów. Jest to najlepsze podłoże pod farby lateksowe, akrylowe i alkidowe.
Farba zewnętrzna podkładowa na elewacje 8-7780 Primer
Farba podkładowa może być stosowana na takie powierzchnie jak: tynki, drewno, siding, cegły, płytki azbestowe, zewnętrzne wykończenia drewniane i metalowe
Kolory: Biały
Czas schnięcia: 1 godz. do dotyku 4 godz. do następnego malowania
Opakowania: 0,95l; 3,78l;18,9l
Połysk: matowy
Wydajność: ok. 10 m2 z litra wzależności od porowatości i struktury powierzchni
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej
Spoiwo: żywice akrylowo-lateksowe
Rozcieńczalnik: woda
Substancje lotne: wagowo: max 200 g/l
Powierzchnia, którą będziemy malować musi być odkurzona, czysta i sucha, a ponadto wolna od pleśni, tłustych plam i zanieczyszczeń. Luźną rdzę czy łuszczącą się farbę należy usunąć drucianą szczotką i zastosować odpowiedni podkład. Powłoki błyszczące wystarczy zmatowić, używając papieru ściernego. Nowe powierzchnie metalowe przed malowaniem trzeba oczyścić z olejowych zabezpieczeń benzyną lakierniczą (White Spirit), po czym umyć i osuszyć. Metalowe zardzewiałe powierzchnie trzeba oczyścić i zagruntować podkładem Rust-Kill 8-5798. Ocynkowane wcześniej należy zagruntować podkładem Rust-Kill 8-5812 lub Rust-Kill 8-5798. Surowe aluminium zabezpieczamy szarym podkładem Rust-Kill 8-5812. Uprzednio malowane powierzchnie w dobrym stanie nie wymagają podkładu zabezpieczającego. Farba zewnętrzna elewacyjna to konieczny etap w zapewnieniu właściwego podłoża który sprawia, że całość powierzchni zewnętrznej nie będzie .
Dokładnie wymieszać przed użyciem. Używając kilku puszek tego samego koloru należy je wymieszać razem do jednego pojemnika. Nakładać pędzlem lub wałkiem. Aby ułatwić sobie malowanie należy najpierw pomalować pędzlem powierzchnie wokół okien, drzwi i w narożnikach. Nabierać na wałek tylko tyle farby aby można było wymalować powierzchnię ok. 1 m² na raz (bez powtórnego zamaczania wałka). Nie należy rozciągać malowania na zbyt dalekie odległości. Temperatura powierzchni i powietrza musi wynosić min. 10°C. Stosując malowanie natryskowe bezpowietrzne końcówka dyszy powinna wynosić .017 przy 2000 psi. Pełne utwardzenie powłoki następuje po co najmniej 30 dniach. Nie zaleca się malować w pełnym słońcu.