Farby zewnętrzne i podkłady

Farby zewnętrzne elewacyjne do drewna do malowania fasady wodne i olejne oraz podkłady stabilizujące podłoże.

Farba zewnętrzna podkładowa na elewacje 8-7780 Primer

Farba podkładowa serii Professional to profesjonalna farba elewacyjna pod farbę nawierzchniową. Nadaje się do pokrywania takich powierzchni jak: drewno, tynk, cegły. Jej użycie jest konieczne, byśmy mogli cieszyć się trwałym i estetycznym wyglądem elewacji naszego domu czy ogrodzenia – bez pęknięć i łuszczących elementów. Jest to najlepsze podłoże pod farby lateksowe, akrylowe i alkidowe.

Charakterystyka
zewnątrz
1 godz. do dotyku 4 godz. do następnego malowania
Kalkulator powierzchni:
Długość ściany
m
Wysokość ściany
m
Szerokość ściany
m
Oblicz

m2:
Ilośc litrów:
Ilość Galonów:
Farby na:
Razem:
Uwaga ! Wyliczane wartości są średnim przybliżeniem ilości farby potrzebnej do pomalowania zadanej powierzchni farbą białą lub kolorem z gotowej palety na ustabilizowanym podłożu. Przy kolorach barwionych indywidualnie doliczany jest koszt pigmentu zużytego do otrzymania danego odcieniu.

Farba podkładowa może być stosowana na takie powierzchnie jak: tynki, drewno, siding, cegły, płytki azbestowe, zewnętrzne wykończenia drewniane i metalowe

Kolory: Biały

Czas schnięcia: 1 godz. do dotyku 4 godz. do następnego malowania

Opakowania: 0,95l; 3,78l;18,9l

Połysk: matowy

Wydajność: ok. 10 m2 z litra wzależności od porowatości i struktury powierzchni

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej

Spoiwo: żywice akrylowo-lateksowe 

Rozcieńczalnik: woda 

Substancje lotne: wagowo: max 200 g/l

Atest Higieniczny PZH Majic Professional

Powierzchnia, którą będziemy malować musi być odkurzona, czysta i sucha, a ponadto wolna od pleśni, tłustych plam i zanieczyszczeń. Luźną rdzę czy łuszczącą się farbę należy usunąć drucianą szczotką i zastosować odpowiedni podkład. Powłoki błyszczące wystarczy zmatowić, używając papieru ściernego. Nowe powierzchnie metalowe przed malowaniem trzeba oczyścić z olejowych zabezpieczeń benzyną lakierniczą (White Spirit), po czym umyć i osuszyć. Metalowe zardzewiałe powierzchnie trzeba oczyścić i zagruntować podkładem Rust-Kill 8-5798. Ocynkowane wcześniej należy zagruntować podkładem Rust-Kill 8-5812 lub Rust-Kill 8-5798. Surowe aluminium zabezpieczamy szarym podkładem Rust-Kill 8-5812. Uprzednio malowane powierzchnie w dobrym stanie nie wymagają podkładu zabezpieczającego. Farba zewnętrzna elewacyjna to konieczny etap w zapewnieniu właściwego podłoża który sprawia, że całość powierzchni zewnętrznej nie będzie .

Dokładnie wymieszać przed użyciem. Używając kilku puszek tego samego koloru należy je wymieszać razem do jednego pojemnika. Nakładać pędzlem lub wałkiem. Aby ułatwić sobie malowanie należy najpierw pomalować pędzlem powierzchnie wokół okien, drzwi i w narożnikach. Nabierać na wałek tylko tyle farby aby można było wymalować powierzchnię ok. 1 m² na raz (bez powtórnego zamaczania wałka). Nie należy rozciągać malowania na zbyt dalekie odległości. Temperatura powierzchni i powietrza musi wynosić min. 10°C. Stosując malowanie natryskowe bezpowietrzne końcówka dyszy powinna wynosić .017 przy 2000 psi. Pełne utwardzenie powłoki następuje po co najmniej 30 dniach. Nie zaleca się malować w pełnym słońcu.

 

Dodaj swoją opinię
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również inne produkty