Farby do Plastiku, PCV, Laminatów, Śliskich Powierzchni

Farba podkładowa do plastiku, glazury itp Diamondhard 8-1546

Diamondhard 8-1546 to idealna odpowiedź na pytanie „czym pomalować glazurę i terakotę?” – specjalistyczna podkładowa farba do materiałów takich jak: glazura, terakota, szkło, plastik, PCV, beton, drewno, itp. Zwiększa wydajność farb nawierzchniowych, tworząc odpowiednią powłokę na podłożu i stabilizując jego chłonność. Zapewnia wieloletnie zabezpieczenie powierzchni malowanych, znajdujących się wewnątrz lub na zewnątrz.

Charakterystyka
wewnątrz - zewnątrz
1 godz. do dotyku; 12 godz. Do malowania farbą nawierzchniową
Kalkulator powierzchni:
Długość ściany
m
Wysokość ściany
m
Szerokość ściany
m
Oblicz

m2:
Ilośc litrów:
Ilość Galonów:
Farby na:
Razem:
Uwaga ! Wyliczane wartości są średnim przybliżeniem ilości farby potrzebnej do pomalowania zadanej powierzchni farbą białą lub kolorem z gotowej palety na ustabilizowanym podłożu. Przy kolorach barwionych indywidualnie doliczany jest koszt pigmentu zużytego do otrzymania danego odcieniu.

Farbą możemy malować takie powierzchnie jak: glazura, terakota, szkło, plastik, drewno, okna pcv, laminaty, beton.

Kolory: 8-1546 szary

Opakowania: 0,24, 0,95, 3,78

Wydajność: ok 12-14 m2 z litra w zależności od porowatości i struktury powierzchni

Spoiwo: kompozycja żywic akrylowych

Rozcieńczalnik: woda

Czas schnięcia: 1 godz. do dotyku; 12 godz. Do malowania farbą nawierzchniową

Połysk: mat

Atest Higieniczny PZH Majic Diamond Hard 1500

Przed przystąpieniem do malowania, musimy pamiętać, aby odpowiednio oczyścić powierzchnię z kurzu, luźnej farby, tłuszczu oraz pleśni. Jeśli do usuwania pleśni używamy roztworu z wybielacza, przed malowaniem dokładnie spłukujemy powierzchnię i czekamy 48 godzin przed nałożeniem farby Diamondhard Primer 8-1546. Każdą mytą powierzchnię osuszamy i dbamy, aby nie pyliła. ( Do odtłuszczania najlepiej użyć wody i detergentu np: ludwik).
Podkład stosujemy w celu zwiększenia przyczepności farby nawierzchniowej np. na drewnie, betonie, oknach czy płytkach. Beton czy cegłę musimy oczyścić z pyłu lub luźnej farby, a wykwity (biały osad solny) usunąć 10% roztworem kwasu solnego (uważajmy przy tym na oczy i ręce!). Świeży beton czy mur można malować dopiero po 60 dniach.
INNE POWIERZCHNIE: Ta farba pokryje niemal każdą powierzchnię. Trudna lub nietypowa powierzchnia wymaga przetestowania produktu; w tym celu należy pomalować mały jej kawałek, by sprawdzić, jak farba będzie się „zachowywała”. Następnie pozostawić na 5 dni i zrobić test: przyklejamy taśmę samoprzylepną do pomalowanej powierzchni i energicznie pociągamy w górę. Jeżeli farba się nie odklei znaczy to, że mamy odpowiednią farbę dla tej nawierzchni. 

Farbę możemy nanosić za pomocą, wałka, pędzla lub natryskowo. Przed użyciem dokładnie wymieszać. Unikamy malowania w bezpośrednim słońcu i przy dużej wilgotności, ale jednocześnie pamiętamy, aby temperatura powierzchni i powietrza wynosiła min. 10ºC. Przy natrysku rozcieńczyć z wodą do 10%. Stosując malowanie natryskowe bezpowietrzne końcówka dyszy powinna wynosić: 013 do 015 przy 1,200-1,800 psi. Przed użyciem zapoznaj się z opsiem umieszczonym na opakowaniu.

Dodaj swoją opinię
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również inne produkty