Farby zewnętrzne i podkłady

Farby zewnętrzne elewacyjne do drewna do malowania fasady wodne i olejne oraz podkłady stabilizujące podłoże.

Farba na elewacje serii Professional 8-7400 matowa

Profesjonalna amerykańska farba do malowania elewacji. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych składników farba zewnętrzna Majic Professional 7400 jest odporna na warunki atmosferyczne występujące w naszej strefie klimatycznej. Dzięki możliwości zabarwienia na praktycznie każdy kolor, nawet bardzo ciemny i nasycony pozwala na dowolny wygląd elewacji!

Farby elewacyjne z serii Professional 7400 dają się zabarwiać na dowolny wybrany przez Ciebie kolor! Dzięki temu elewacja wygląda efektowniej wśród standardowych, a nawet biała się wyróżnia – nie żółknie. Prócz tego nasze farby charakteryzuje wysoka odporność i trwałość – nie pozostają na nich zacieki, nie powstają plamy. Są łatwe w użyciu, bardzo gładko się rozprowadzają, nie rozpryskują się, nie kapią, nie tworzą się na nich pęcherze, a do tego mocno przylegają. Farby Professional 7400 posiadają wysoką zdolność krycia i nadają malowanym powierzchniom matowe wykończenie.

Charakterystyka
zewnątrz
1 godz. do dotyku 2 godz. ponowne malowanie
Kalkulator powierzchni:
Długość ściany
m
Wysokość ściany
m
Szerokość ściany
m
Oblicz

m2:
Ilośc litrów:
Ilość Galonów:
Farby na:
Razem:
Uwaga ! Wyliczane wartości są średnim przybliżeniem ilości farby potrzebnej do pomalowania zadanej powierzchni farbą białą lub kolorem z gotowej palety na ustabilizowanym podłożu. Przy kolorach barwionych indywidualnie doliczany jest koszt pigmentu zużytego do otrzymania danego odcieniu.

Farba przeznaczona jest do malowania: tynków cementowych, tynków akrylowych, ścian z cegieł, betonu, okładzin drewnianych, elementów z drewna itp

Kolory: wszystkie

Opakowania: 0,95l; 3,78l; 18,9l

Wydajność: ok. 14 m2 z litra

Spoiwo: żywice akrylowo-lateksowe i kopolimery winylowe

Rozcieńczalnik: woda

Substancje lotne wagowo: maks.100 gram/l

Czas schnięcia: 1 godz. do dotyku 2 godz. ponowne malowanie

Połysk: mat

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej

Atest Higieniczny PZH Majic Professional

Powierzchnia do malowania musi być oczyszczona (bez plam i tłuszczu, pleśni), sucha i niepyląca oraz zmatowiona (jeśli była błyszcząca).
Powierzchnie do remontu: usuwamy luźną farbę, szczeliny i pęknięcia szpachlujemy. Pleśń należy całkowicie usunąć (specjalny specyfik może zastąpić roztwór z wody i domowego wybielacza w stosunku 3:1). Rdzę, zacieki z wody, ślady po dymie, trwałe plamy najlepiej zamalować farbą Majic Stain Blocker, po czym zagruntować.
Nowy beton, mur, tynk można malować dopiero po całkowitym wyschnięciu, jednak nie wcześniej niż po 90 dniach. Bardzo gładkie powierzchnie lub beton wylewany z formy trzeba zneutralizować 10% roztworem kwasu solnego, po czym obficie spłukać wodą i wysuszyć lub usunąć warstwę kleju cementowego metodą szlifowania powierzchniowego.
Drewno: dla uzyskania najlepszego efektu zagruntować jedną warstwą podkładu do drewna, np. Diamondhard Primer lub Rust Kill Primer i dwiema warstwami farby nawierzchniowej. Metal narażony na korozję trzeba zabezpieczyć odpowiednią farbą gruntującą, np. Rust Kill Primer lub Diamondhard Primer. Następnie zalecane jest nałożenie dwóch warstw farby nawierzchniowej. Ze skorodowanego metalu należy usunąć luźne, odłażące części metalową szczotką, a następnie zagruntować.

Farbę możemy nanosić pędzlem, wałkiem lub natryskowo.
Dokładnie wymieszać przed użyciem – przy stosowaniu kilku opakowań, wymieszać wszystkie razem przed użyciem. Aby ułatwić sobie malowanie należy najpierw pomalować powierzchnie wokół okien, drzwi i w narożnikach. Nabierać tylko tyle farby, aby można było wymalować powierzchnię ok. 1 m² na raz (bez powtórnego zamaczania wałka lub pędzla), bez zbytniego „rozciągania” malowania. Temperatura powierzchni i powietrza musi wynosić min. 10°C. Nie zaleca się malować w pełnym słońcu, a nagrzane powierzchnie lepiej lekko zwilżyć. Należy skończyć malowanie na około cztery godziny przed zachodem słońca, wymalowując całą ścianę lub kończąc w rogu. Należy ukończyć pracę na 24 godziny przed możliwością opadów. Pełne utwardzenie powłoki następuje po co najmniej 30 dniach. Stosując malowanie natryskowe bezpowietrzne końcówka dyszy powinna wynosić .017 przy 2000 psi.

Dodaj swoją opinię
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również inne produkty